Nasza oferta

W naszym gabinecie masażu w Bytomiu możesz oddać się w ręce profesjonalisty.
Wybierz masaż, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom- jeśli masz wątpliwości przeczytaj krótki opis techniki masażu, lub skontaktuj się z nami- chętnie Ci pomożemy w wyborze.
Masaż jest pewną formą dotyku terapeutycznego, który ma działanie holistyczne, czyli wpływa pozytywnie na wszystkie obszary ludzkiego ciała. Tonizuje mięśnie, wspomaga krążenie krwi, pobudza układ limfatyczny, rozciąga tkankę łączną stawów, pozwala też na wyciszenie, relaks psychiczny i poczucie błogostanu. Poprzez troskliwy dotyk czujesz się lepiej, niwelujesz odczuwanie dolegliwości bólowych, jesteś rozluźniony. Każdy masaż działa zarówno na ciało, jak i psychikę.

masaż

Lomi Lomi Nui

Masaż klasyczny
Głęboko relaksujący masaż Lomi Lomi Nui obejmuje całe ciało (poza sferami intymnymi), wykonuje się go głównie przedramionami. Długie, płynne ruchy, delikatne głaskanie przeplatane mocniejszym ugniataniem mięśni.
Masaż Lomi Lomi Nui wywodzi się z Hawajów i stanowi cały rytuał pracy z ciałem. W odróżnieniu od innych rodzai masażu Lomi Lomi Nui trwa dłużej, pozwala się zrelaksować, wyciszyć- wg Hawajczyków ten rodzaj masażu dotyka nie tylko ciało, ale także duszę.
Oprócz głębokiego relaksu masaż Lomi Lomi Nui ma również korzystny wpływ na ciało- mięśnie wokół głównych stawów ciała są rozciągane, co znacznie wpływa na poprawę zakresu ruchów

Masaż Lomi Lomi Nui skutecznie:

 • odpręża
 • relaksuje
 • pomaga się wyciszyć, uspokoić
 • poprawia krążenie krwi
 • reguluje pracę układu nerwowego
 • pozwala odzyskać poczucie wewnętrznej równowagi

Hawajski masaż Lomi Lomi Nui szczególnie polecany jest dla osób, które żyją w permanentnym stresie, które potrzebują chwili dla siebie, wyciszenia i głębokiego relaksu.

masaż

klasyczny
szwedzki

Masaż klasyczny
Masaż mięśniowy szwedzki opiera się na silnie rozwiniętym zmyśle dotyku, który rozpoznaje napięcia w ciele Pacjenta. Techniki stosowane w masażu szwedzkim polegają na głaskaniu o różnym stopniu nasilenia, ugniataniu, ubijaniu, uderzaniu, tarciu, rozciąganiu oraz drenażu. Szwedzki masaż łączy w sobie działania lecznicze z relaksującymi. Celem tego masażu jest rozgrzanie spiętych obszarów ciała, uelastycznienie mięśni i ścięgien oraz wyciszenie i odprężenie.
Napięcia mięśniowe to problem niezwykle powszechny niezależnie od wieku i płci pacjenta. Przez to  wiele osób skarży się na dolegliwości bólowe pleców, karku, a także stawów. Niewłaściwy tryb życia, praca siedząca to główne przyczyny tego problemu. Dyskomfort ten jest wskazaniem do poddania się zabiegom masażu szwedzkiego, który dobrze przeprowadzony jest w stanie całkowicie go wyeliminować.
Wskazaniem do zabiegów masażu  klasycznego szwedzkiego są też: skręcenia i stłuczenia kończyn, przewlekłe zapalenie mięśni, stawów i ścięgien, a także choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne.
Masaż klasyczny szwedzki skutecznie:

 • Zmniejsza napięcie i sztywność mięśni
 • Poprawia elastyczność stawów
 • Usprawnia krążenie i odpływ krwi, przez co poprawia natlenienie i odżywienie tkanek oraz eliminację toksyn z organizmu
 • Przyspiesza metabolizm
 • Silnie wpływa na układ nerwowy przez co poprawia jakość snu, relaksuje, wspomaga wydzielanie serotoniny (czyli hormonu szczęścia), poprawia samopoczucie,
 • Masaż dobroczynnie wpływa na stan skóry, poprawę kolorytu, gładkość i ujędrnienie.
Przed wykonaniem zabiegu masażu szwedzkiego każdorazowo przeprowadzam krótki wywiad, ponieważ istnieją przeciwwskazania do jego wykonania dla Pacjentów z chorobami serca i hemofilią, chorobami skóry (łuszczyca i egzema), zapaleniem żył, miażdżycą naczyń obwodowych, ze zniekształceniami kręgosłupa oraz dla Pacjentów po wylewie. W trakcie masażu należy omijać obszary powłok brzusznych w przypadku pacjentów z kamicą nerkową, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, a także u kobiet w ciąży. Z zabiegów masażu nie korzysta się w czasie infekcji przebiegających z gorączką.

masaż

terapeutyczny

masaż terapeutyczny
Masaż terapeutyczny wykonywany jest w oparciu o techniki głaskania, ugniatania, ubijania, uderzania, tarcia, rozciągania. Terapeutyczny masaż przez troskliwy dotyk dłoni rozluźnia napięte mięśnie, dzięki temu pacjent odczuwa znaczące zmniejszenie bólu np: pleców lub karku. Ten rodzaj masażu łagodzi także napięcie  nerwowe związane z  permanentnym stresem życia  codziennego. Masaż terapeutyczny zwiększa elastyczność mięśni i poprawia ruchomość stawów, a co za tym idzie przyspiesza powrót do zdrowia i sprawności fizycznej, a także jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji. Wskazaniem do zabiegów masażu terapeutycznego/leczniczego mogą być przewlekłe zapalenia ścięgien i stawów, skręcenia i stłuczenia kończyn, a także choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne.
Pacjenci z wadami postawy powinni korzystać z zabiegów masażu terapeutycznego w połączeniu z rehabilitacją. Wskazaniem do masaży terapeutycznych są również nerwobóle oraz choroby metaboliczne.
Masaż terapeutyczny skutecznie:

 • Działa przeciwbólowo i odprężająco
 • Zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni
 • Przyspiesza wygaszanie stanów zapalnych
 • Poprawia krążenie, co prowadzi do właściwego odżywienia tkanek oraz poprawy przemiany
  materii.
Pacjenci z chorobami serca i hemofilią, chorobami skóry ( łuszczyca i egzema), zapaleniem żył,
miażdżycą naczyń obwodowych, ze zniekształceniami kręgosłupa oraz po wylewie nie powinni
poddawać się terapii manualnej.

masaż

sportowy

masaż sportowy
Masaż sportowy spełnia funkcję rozgrzewającą, regenerującą lub leczniczą z zastosowaniem technik masażu klasycznego. Różni się od masażu klasycznego intensywnością i energią. Stosuje się w nim bardziej energiczne i silniejsze rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie. Masaż sportowy skupia się na eksploatowanych mięśniach i stawach indywidualnie do uprawianej dyscypliny sportu i jego celem jest niwelowanie skutków przeciążeń treningowych, osłabienia mięśni, czy też obniżenia koncentracji. Ten rodzaj masażu zapobiega więc kontuzjom takim jak naciągnięcia i naderwania mięśni lub stawów.
Masaż sportowy stanowi nieodłączną część planu treningowego dla sportowców, ale jest też wskazany dla osób bardzo aktywnych fizycznie, zwłaszcza korzystających z siłowni lub amatorsko uprawiających różne  dyscypliny sportowe. Zwalcza on skutki zmęczenia wynikające z intensywnych treningów. Rozluźnienie mięśni oraz niwelowanie napięcia mięśniowego we wszystkich obszarach ciała zapobiega mikro kontuzjom oraz kontuzjom.
Masaż sportowy dzielimy na kategorie:

 • Masaż sportowy treningowy jest formą odnowy biologicznej i eliminuje skutki przetrenowania.
 • Masaż sportowy przedstartowy wykonuje się przed intensywnym wysiłkiem fizycznym związanym ze startami w zawodach i polega na maksymalnym rozgrzaniu mięśni w krótkim czasie jako element rozgrzewki.
 • Masaż sportowy powysiłkowy pozwala na szybką regenerację organizmu po intensywnym
  wysiłku fizycznym.
W przypadku sportowców wszelkie przeciwwskazania konsultowane są z trenerem oraz lekarzem sportowym. W  przypadku osób bardzo aktywnych  fizycznie przeprowadzany jest wywiad, który pozwala na ujawnienie ewentualnych przeciwwskazań.

masaż

relaksacyjny

masaż sportowy
Masaż relaksacyjny charakteryzuje się bardzo delikatnymi i powolnymi ruchami obejmującymi wszystkie obszary ciała (plecy, nogi wraz ze stopami, pośladki, ręce wraz z dłońmi, brzuch i klatkę piersiową). Dotyk w masażu relaksacyjnym koi i pozwala się natychmiast odprężyć. Z masażu relaksacyjnego można korzystać nawet codziennie, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Zabieg masażu relaksacyjnego wskazany jest dla każdego, kto czuje się zmęczony codziennością i przytłoczony obowiązkami zarówno zawodowymi, jak i domowymi. Sesję masażu relaksacyjnego polecamy też osobom odczuwającym smutek, lęk, niepokój, jako działanie prewencyjne chroniące przed depresją.
Masaż relaksacyjny działa pozytywnie na układ nerwowy. Przede wszystkim uspokaja i odpręża, poprawia samopoczucie, niweluje stres i niepokój wewnętrzny. Łagodzi skutki napięcia psychicznego i poprawia jakość snu.

Masaż relaksacyjny nie jest masażem leczniczym, ale istnieją przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Nie wykonuje się masaży relaksacyjnych u pacjentów z chorobami serca i układu krążenia, hemofilią, chorobą nowotworową w wywiadzie.

masaż

gorącymi kamieniami

Masaż klasyczny
Masaż gorącymi kamieniami to połączenie masażu przez dotyk z kojącym ciepłem rozgrzanych kamieni.
Wulkaniczne kamienie, które są wykorzystywane przy tym masażu są podgrzewane do temperatury około 50 stopni, a ich idealnie płaska powierzchnia doskonale przylega do skóry stopniowo oddając ciepło.

Masaż gorącymi kamieniami to głęboko odprężający i relaksujący rodzaj masażu.
Rozluźnia mięśnie i niweluje zmęczenie.

Masaż gorącymi kamieniami skutecznie:

 • Zmniejsza napięcie i sztywność mięśni
 • Łagodzi bóle mięśni
 • Relaksuje, łagodzi objawy stresu
 • Usprawnia krążenie i odpływ krwi, przez co poprawia natlenienie i odżywienie tkanek oraz eliminację toksyn z organizmu
 • Wspomaga pracę układu krwionośnego
 • Silnie wpływa na układ nerwowy przez co poprawia jakość snu, relaksuje, wspomaga wydzielanie serotoniny (czyli hormonu szczęścia), poprawia samopoczucie